Rozpuszczalnik do oleju silikonowego F4H5 WashOut

Rozpuszczalnik do oleju silikonowego F4H5 WashOut

F4H5 WashOut – to biokompatybilny rozpuszczalnik służący do usuwania resztek oleju silikonowego z siatkówki oraz do czyszczenia soczewek wewnątrzgałkowych (IOL) po wykonaniu tamponady za pomocą oleju silikonowego.

Zastosowanie i dawkowanie.

Rozpuszczalnik do oleju silikonowego jest wstrzykiwany bezpośrednio do oka po usunięciu tamponady z oleju. Do iniekcji można użyć standardowych igieł. Lekarz wykonujący zabieg określa konieczną dawkę. Roztwór F4H5 WashOut należy doprowadzić do kontaktu z kroplami oleju silikonowego celem zapewnienia usunięcia. Na zakończenie tej operacji należy całkowicie usunąć F4H5 z oka. W razie potrzeby należy zastąpić F4H5 medium do długotrwałej tamponady.

F4H5 WashOut jest w nieograniczonym stopniu rozpuszczalny w olejach silikonowych. Umożliwia to efektywne usunięcie dużych ilości oleju silikonowego.

Najczęstsze FAQ.

Czy w odcinku tylnym konieczna jest wymiana płynu i powietrza?
Nie – F4H5 można wstrzyknąć, gdy obecny jest BSS.

Czy infuzja musi być wyłączona?
Nie, infuzja może pozostać otwarta.

W jaki sposób można wykonać ponowne przyklejenie siatkówki za pomocą oleju silikonowego do uzupełnienia po F4H5?
Najpierw całkowicie z aspiruj F4H5.Następnie wypełnij dekaliną lub oktan i wykonaj retinopeksję. Wymień na olej silikonowy. Zalecane jest wcześniejsze wielokrotne płukanie BSS w celu uniknięcia lepkiego oleju.

Jak mogę dotrzeć do oleju silikonowego za soczewką IOL?
Wstrzykujemy powoli F4H5 za pomocą 3 ml strzykawki typu Luer-Lock za IOL. F4H5 przyklei się do bańki oleju co pozwoli następnie go odessać.

Kiedy poznamy, że F4H5 został całkowicie wypłukany?
Interfejs F4H5 jest dobrze widoczny dzięki współczynnikowi załamania światła.
Treści na stronie są przeznaczone dla osób zawodowo związanych z branżą medyczną.
ABJ-Vision Dystrybutor sprzętu okulistycznego i narzędzi chirurgicznych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram