Rozpuszczalnik do oleju silikonowego F4H5 WashOut

Rozpuszczalnik do oleju silikonowego F4H5 WashOut

Rozpuszczalnik do oleju silikonowego F4H5 WashOut

F4H5 WashOut – to biokompatybilny rozpuszczalnik służący do usuwania resztek oleju silikonowego z siatkówki oraz do czyszczenia soczewek wewnątrzgałkowych (IOL) po wykonaniu tamponady za pomocą oleju silikonowego.

Zastosowanie i dawkowanie. 

Rozpuszczalnik do oleju silikonowego jest wstrzykiwany bezpośrednio do oka po usunięciu tamponady z oleju. Do iniekcji można użyć standardowych igieł. Lekarz wykonujący zabieg określa konieczną dawkę. Roztwór F4H5 WashOut należy doprowadzić do kontaktu z kroplami oleju silikonowego celem zapewnienia usunięcia. Na zakończenie tej operacji należy całkowicie usunąć F4H5 z oka. W razie potrzeby należy zastąpić F4H5 medium do długotrwałej tamponady.

F4H5 WashOut jest w nieograniczonym stopniu rozpuszczalny w olejach silikonowych. Umożliwia to efektywne usunięcie dużych ilości oleju silikonowego. 

Najczęstsze FAQ.

Czy w odcinku tylnym konieczna jest wymiana płynu i powietrza?
Nie – F4H5 można wstrzyknąć, gdy obecny jest BSS.

Czy infuzja musi być wyłączona?
Nie, infuzja może pozostać otwarta.

W jaki sposób można wykonać ponowne przyklejenie siatkówki za pomocą oleju silikonowego do uzupełnienia po F4H5?
Najpierw całkowicie z aspiruj F4H5.
Następnie wypełnij dekaliną lub oktan i wykonaj retinopeksję. Wymień na olej silikonowy. Zalecane jest wcześniejsze wielokrotne płukanie BSS w celu uniknięcia lepkiego oleju).

Jak mogę dotrzeć do oleju silikonowego za soczewką IOL?
Wstrzykujemy powoli F4H5 za pomocą 3 ml strzykawki typu Luer-Lock za IOL. F4H5 przyklei się do bańki oleju co pozwoli następnie go odessać.

Kiedy poznamy, że F4H5 został całkowicie wypłukany?
Interfejs F4H5 jest dobrze widoczny dzięki współczynnikowi załamania światła.