SOM 62

SOM62

SOM 62 w wersji rozszerzonej jest w pełni motorycznym, multi- dyscyplinarnym mikroskopem okulistycznym przeznaczonym do stosowania przy wszelkich zabiegach chirurgicznych oka, od katarakty po operacje na siatkówce.

To doskonały wybór dla gabinetów okulistycznych i centrów operacji laserowych. Okulistyczne mikroskopy zabiegowe Kaps łączą w sobie łatwości i precyzję pozycjonowania, wyjątkowej jakości oświetlenie pola zabiegowego oraz krystaliczną apochromatyczną optykę z filtrem o wysokim kontraście.

Pełna swoboda ruchów i motoryczne sterowanie. Ergonomiczna budowa pozwala na łatwe i szybkie pozycjonowanie mikroskopu w polu zabiegowym i natychmiastową gotowość do pracy. Dodatkowymi udogodnieniami są prosta obsługa, umiejscowienie wszystkich elementów regulacyjnych w zasięgu ręki oraz okular o zmiennym kącie odchylenia (zakres 0-210°).

Apochromatyczna optyka o płynnej regulacji powiększenia zapewnia jasny i kryształowo czysty obraz pola zabiegowego w naturalnych kolorach. Motoryczny systemem dostrajania ostrości fine focus oraz motoryczna płynna zmiana powiększenia zapewnia lekarzowi duży komfort pracy. Wielozadaniowy nożny panel sterowania pozwala kontrolować niemal wszystkie funkcje mikroskopu, takie jak powiększenie, ostrość czy położenie głowicy mikroskopu, bez konieczności przenoszenia rąk z pola zabiegowego.

Zintegrowany łącznik XY umożliwia zmianę położenia głowicy mikroskopu w płaszczyźnie poziomej – wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, by głowica wróciła do pozycji wyjściowej i była gotowa do kolejnego zabiegu.

Kompaktowy system mocowania. Mikroskop dzięki zwartej budowie na podstawie jezdnej wyposażonej w hamulce może być z łatwością przemieszczany z pomieszczenia do pomieszczenia. Dla mniejszych sal operacyjnych zaprojektowano wersję mocowaną do sufitu o dużym zasięgu ramienia.

Proste użytkowanie. Podniesienie głowicy mikroskopu do góry (w pozycję czuwania) automatycznie wyłącza oświetlenie, a powrót do pozycji roboczej włącza je ponownie. Oszczędza to czas i zmniejsza zużycie energii przez żarówki halogenowe.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

  • Podstawa jezdna z możliwością montażu monitora TFT
  • Wymienne obiektywy i okulary
  • Ergonomiczna budowa, pozwalająca zaoszczędzić czas obsługa
  • Zintegrowany system wideo „Vision”
  • Przełącznik filtra osłony siatkówki GG 475
  • Wzmacniacz refleksu czerwieni
  • Wbudowana przesłona zwiększająca głębię ostrości
  • Szeroka gama przystawek do prowadzenia dokumentacji zabiegów
  • Moduł dla dodatkowego toru obserwacyjnego